Dětská.cz - Dětské lyže

Dětské lyže

21.1.

I když si to neuvědomujeme, nejvíc si lyžování dokáží užít děti. Čím menší dítě potkáte na sjezdovce tím větší obdiv u Vás vzbuzuje. Neřeší co mají na nohách, hlavní je, že se na nich dá jet rychle dolů z kopce. Proto úloha výběru zůstává opět na rodičích. K lyžím můžete zakoupit dětské sjezdové boty, hůlky, vdětské ázání a nezapomeňte, dětské lyžařské helmy a lyžařské brýle jsou také velmi důležité. Plastové lyže a lyže pro děti jsou vhodným začátkem do kariéry zdatného lyžaře.
Většina dětí je schopná lyžovat od tří let. Pro první kroky na sněhu jsou nejvhodnější krátké, pokud možno užší a ne extremně vykrojené lyže.


Dětské lyže

20.1.
Dětské lyže Dětské lyže Dětské lyže Dětské lyže

Velké carvingové vykrojení a příliš široké lyže, dětem při prvních krůčcích na sněhu spíše vadí. Komplikují jim jízdu v pluhu, která je pro děti přirozená. Pro děti, které lyžují již delší dobu je naopak carvingové vykrojení pozitivní. Co se týče konstrukce, jde o lyže pěnové, měkké konstrukce z důvodů jednoduchého ovládaní, samozřejmě z designem určeným pro děti. Právě design je nejdůležitějším kritériem u dětského zákazníka.

Dětské lyže - bezpečnost

15.1.

Pokud Vaše dítě nikdy před tím nelyžovalo a Vy jsi nejste jistí, jestli ji tento sport nadchne, doporučujeme si lyže půjčit. První otázkou je, jak dlouhé by lyže měly být. Jednoduše a krátce - pod bradu. Déle si dejte pozor zda je bezpečnostní vázání promazané a vypínací síly jsou nastavené na správnou hodnotu. Vaši ratolest je dobré vzít sebou kvůli ozkoušení velikosti lyžařských bot. Dále doporučujeme dítěti půjčit přilbu.