Dětská.cz - dětská obuv

Dětská obuv

21.1.

Kvalitní DĚTSKÁ OBUV se musí vyzkoušet, aby odpovídala potřebám dětské nohy. Zde vystavené dětské boty, bačkůrky, letní a zimní dětská obuv i punčochové zboží můžete zakoupit přes internet avšak doporučujeme při nákupu dětských bot a dětské obuvi zajít do kamenných prodejen. Odborně Vám tam poradí s výběrem dětské boty a doporučí vhodnou údržbu.
Boty nekupujte ve spěchu a vždy vezměte dítě s sebou, aby si je mohlo vyzkoušet. Vždy nohy znovu přeměřte. Měřte obě nohy a to ve stoje. Dětská obuv musí velikostí odpovídat jak délce, tak i šířce nohy. Délka se měří od nejzazšího konce paty až do konce nejdelšího prstu. V délce by měla mít bota rezervu 10-15 mm. Z toho polovina je určena pro volný pohyb prstů a polovina pro růst. Na šířku by dětská bota měla odpovídat šířce nohy v místě prstních kloubů. Úzká bota brání správnému prokrvení a vede k deformaci přední části nohy. Volná dětská obuv způsobuje, že noha v botě klouže směrem ke špici. Opět dochází k deformaci. Kolekce dětské obuvi 2018 obsahuje modely pro sezónu jaro/léto i podzim/zima.


Dětská obuv a boty

17.1.
Dětská obuv Dětská obuv Dětská obuv Dětská obuv

Věkovou kategorii dětí můžeme rozdělit na dalších několik podkategorií, dle vývinu dětské nohy. Jinou obuv potřebuje batole, jinou dítě předškolního věku, jinou školák. V žádném případě nesmí dítě do 3 let nosit jinou než usňovou kotníkovou obuv. Pro správný výběr obuvi je rozhodující: prodyšnost, tvar a pevnost, ohebnost a hmotnost dětské boty. Kontrolujte pravidelně, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U batolat doporučujeme kontrolu jednou za měsíc, u předškoláků a mladších školáků za čtyři až pět měsíců, u patnáctiletých až dvacetiletých jednou za půl roku.

Dětská obuv na doma - přezůvky

16.1.

Někdy se rodiče mylně domnívají, že není potřeba, aby děti nosily přezůvky. Je to velký omyl, který jistě podpoří pediatr i ortoped. Dětská nožka je stále ve vývinu, její růst je potřeba podporovat správnou obuví i na doma. Klasické papučky - obzvláště u malých dětí - nejsou nejlepší volbou. Jsou velmi měkké, nedrží kotníček a velmi často na nožce nesedí. Nejlepší přezůvkami vždy byly - a stále zůstávají - klasické kožené sandálky. Jsou prodyšné, kůže se velmi dobře přizpůsobí nožce a pevně fixují kotníček.