Dětská.cz - dětská kola

Dětská kola

21.1.

Dětské kolo je tím nejlepším dárkem pro každé dítě. Dětská kola umožní zdraví pohyb na čerstvém vzduchu, zlepší fyzickou kondici dětí a samozřejmě zamezí nadváze. Vyberte si i Vy dětská kola z široké nabídky online s možností vrácení do 14 dnů.
Vyberte si dětské kolo jednoduše, podle věku dítěte. Dětská kola jsou vyráběná pro všechny věkové kategorie. Dětské kolo vhodné pro věk dítěte zhruba od 2 do 3 let má velikost rámu 12'. Pro děti ve věku 4 až 7 let je vhodná velikost rámu 14, pro děti ve věku od 6 do 9 let velikost 16, od 7 do 11 let velikost rámu 20 a pro největší děti od 11 let dětská kola s velikostí rámu 24'. Je nepřijatelné, aby bylo dětské kolo kupované větší s tím, že do něj dítě doroste.


Dětská kola

20.1.
Dětská kola Dětská kola Dětská kola Dětská kola

Než koupíte Vašemu dítěti první dětské kolo, je dobré jej seznámit s tímto zvláštním pohybem. Pro začátek je dobré vyzkoušet odrážecí vozíky, případně tříkolky. Snažte se vybrat tříkolku, co nejvíce podobnou dětskému kolu. Vyberte tříkolku s tradičním rámem, s řetězem a pohonem na dvě zadní kola. Vaše dítě si tak lépe zvykne na způsob šlapání, podobný tomu na dětském kole a pak se jízdě naučí mnohem lépe. Pro první dětské kolo je důležité, aby dítě dosáhlo na zem oběma nohama. Tím získá potřebnou jistotu a dětské kolo si oblíbí.

Dětská kola - bezpečnost

15.1.

Základem pro bezpečnou jízdu na dětském kole je přilba. Přilbu by mělo mít i dítě na dětské sedačce nebo na koloběžce. Otázku bezpečnosti při jízdě na dětském kole není radno podceňovat. Dětské kolo by mělo mít dvě nezávislé brzdy, přední a zadní světlo a také odrazky, odrazky na šlapátkách i na kolech a samozřejmě dynamo. Z hlediska bezpečnosti se u dětského kola také doporučuje kryt řetězu a zaslepené konce řídítek. Atraktivní, lehká dětská kola mají být velmi kvalitní a z hlediska bezpečnosti testována Strojírenským zkušebním ústavem.